Історія виникнення Одеського морехідного коледжу рибної промисловості імені Олексія Соляника
Училище (Коледж вiд 20 березня 2018 року) створене за рішенням Ради Міністрів СРСР 3 березня 1954р. (Постанова №365) для підготовки фахівців рибопромислового, транспортного, допоміжного флотів, а також берегових підприємств рибної промисловості. 20 Березеня 2018 року Одеське морехідне училище рибної промисловості ім. О. Соляника перейменовано в Одеський морехідний коледж рибної промисловості ім. О. Соляника. Одеський морехідний коледж рибної промисловості ім. О. Соляника (ОМК РП) є базовим учбовим закладом для розміщення державного замовлення на підготовку фахівців для підприємств, установ і організацій галузі. 
Коледж акредитований на I-II рівень і готує молодших фахівців із спеціальностей:
«Судноводіння на морських шляхах»
«Експлуатація суднових енергетичних установок»
«Експлуатація електрообладнання та автоматики суден»
«Холодильні машини і установки»
Інформація стосовно коледжу:
Щорічно на стаціонарному та заочному відділеннях коледжу навчаються більше 1600 курсантів За рахунок засобів держави в коледжі навчаються 320 курсантів. Курсанти, зараховані в коледж на бюджетну форму, забезпечуються безкоштовним навчанням, проживанням та харчуванням за умови фінансування. Абітурієнти, які не пройшли конкурс сертифікатів на бюджетну форму навчання, мають право брати участь у конкурсі на контрактну форму навчання (фінансування за кошти юридичних та фізичних осіб). Навчання поєднується з практикою. Для судноводіїв практика починається після ІІ курсу - ознайомлювальна 4-місячна. На III курсі курсанти всіх спеціальностей йдуть на плавпрактику на 8 місяців. Курсанти, які відбули 8-місячний плавценз, отримують робочий диплом. Цей документ дає їм право після закінчення коледжу посідати командну посаду.
За роки існування колективом коледжу підготовлено для підприємств, установ і організацій галузі більше 20 тисяч фахівців. Серед випускників коледжу 200 фахівці - громадяни країн Азії, Африки і Латинської Америки. Випускники коледжу на високому професійному рівні успішно працюють на багатьох провідних підприємствах, організаціях рибної галузі України, країн ближнього і далекого зарубіжжя. Але головне, що тут дають міцні і якісні знання викладачі-професіонали. Про їх високу професійну підготовку говорить той факт, що перевірка випадків аварійності в морі практично не виявила провини наших випускників.
Матеріально-технічна база, програмно-методичне забезпечення, склад педагогічних кадрів, організація навчання і рівень якості підготовки фахівців в коледжі відповідають вимогам стандартів вищої освіти і заявленому статусу навчального закладу. Лабораторії, навчальні кабінети, навчально-виробничі майстерні коледжу укомплектовані сучасним навігаційним устаткуванням, вимірювальними і пошуковими приладами, необхідними механізмам, стендами, макетами. Широко вводяться в процес навчання інформаційні технології. Коледж є асоційованим членом (Міжнародної асоціації лекторів морської англійської мови), (Світовий морський університет, Швеція), (Інституту морської інженерії і технології, Великобританія), бере участь в міжнародній програмі по обміну студентами STEP UP (Лондон).
Викладачі провідних дисциплін коледжу мають відповідну кваліфікацію і практичний досвід роботи на суднах рибопромислового, транспортного та пасажирського флотів.
Одеський морехідний коледж рибної промисловості сертифікований за системою якості (Державним комітетом України з питань технічного регулювання і споживчої політики), (Українським морським регістром судноплавства по Міжнародній конвенції ПДНВ 78/95) по всіх спеціальностях відповідно до сертифікату на систему якості (ISO 9001).
В коледжi є власний спортивний комплекс, в якому працюють спортивні секції. Курсанти ОМК РП - постійні учасники міських змагань по баскетболу, футболу, тенісу. Актовий зал коледжу рідко порожній: тут, у вільний від навчання час, курсанти займаються в колективах художньої самодіяльності, проводять вечори відпочинку.
|